Lekcje wf Legionowie w Laser-War.

W dniu 10.03.2023 r. klasa 6b pod opieką wychowawcy, p. B. Siwek oraz p. J. Wilde i p. M. Włodarczyk w ramach zajęć wf uczestniczyła w zajęciach Laserowego Centrum Rozrywki.

Najnowocześniejsze laserowe technologie zastosowane w labiryncie sprawnościowym czy paintballu laserowym nadały innowacyjny charakter zajęciom. Zawodnicy wzięli udział w grze strategicznej w iście kosmicznym wydaniu, rozgrywając 20 minutowe mecze na 360 m2 laserowego pola bitwy zwanego Areną. Wszystko działało się w zadymieniu, świetle UV i laserów, przy muzyce. Zabawia wzbudziła wiele emocji i była w pełni bezpieczna.

Laser Tag to też dyscyplina sportowa w której rozgrywane są Mistrzostwa  Świata. Grupa nasza wzięła udział w wersji rekreacyjno – rozrywkowej grając na punkty i na czas.

Uczniowie ponadto pokonywali laserowy labirynt, który tworzyły wiązki laserowe na wzór scen z filmów „Misssion Impossible”, czy „Osaczeni” także w wersji na punkty, gdzie kluczem była dokładność, do której natomiast niezbędna była odrobina wygimnastykowania i gibkości.

Czas urozmaicał także dostęp do X-box z opcją kinet: Just Dance czy Kinect Sport. Było aktywnie i wesoło.

Foto i tekst ZSP nr 4 – B. Siwek