“Ale wkoło jest kolorowo” – powitanie jesieni w Publicznym Przedszkolu nr 4.

Dziś w przedszkolu jest wesoło, kolorowo, bo Pani Jesień wita wszystkich wkoło. Od samego rana na przedszkolaków z Publicznego Przedszkola nr 4 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 4 w Nowym Dworze Mazowieckim czekało piękne słoneczko, które swoimi promieniami zachęcało do wspólnych zabaw w ogrodzie. Na zaproszenie dzieci odwiedził nas również Pan Dyrektor Zdzisław Szmytkowski. Nikt tego dnia nie spodziewał się, że odwiedzi nasze przedszkole także inny gość. Ale stało się…..23 września nasi milusińscy przywitali Panią Jesień. Już od jakiegoś czasu poszukiwali jej w parku i ogrodzie zbierając kasztany, szukając kolorowych liści czy obserwując zmieniającą się pogodę. Jednak dopiero pojawienie się jej naocznie wywołało nie jeden uśmiech na twarzy. W asyście Pani Dyrektor do ogrodu wkroczyła Jesień zapraszając przedszkolaki do zabawy. Melodia Vivaldiego porwała wszystkich do jesiennego tańca, a koszyk pełen jesiennych darów stanowił niezwykłą skarbnicę zagadek. Na tym jednak przygoda się nie zakończyła, ponieważ psotny wiatr porozrzucał po placu atrybuty Pani Jesieni i miała ona nie lada problem w znalezieniu zagubionych rzeczy. W rolę jesiennych pomocników wcieliły się oczywiście nasze bystrzaki, które raz, dwa pozbierały schowane przedmioty. W nagrodę za bezinteresowną pomoc otrzymały dzień pełen niespodzianek w postaci kolorowych baniek mydlanych, zabaw ruchowych na placu z kolorowym sprzętem oraz owocowej przekąski. Nie zabrakło także waty cukrowej, popcornu oraz smażonej kiełbaski. Nasz gość po wspaniale spędzonych chwilach z naszymi milusińskimi wyruszył w odwiedziny do innych przedszkoli, aby i tam zostawić kilka swoich darów. Piękna Pani Jesień rozgościła się w naszym przedszkolu m. in. na oknach w przepięknej dekoracji, w kącikach przyrody czy słowach jesiennych piosenek słyszanych codziennie w salach przedszkolnych. A Państwu, udało się ją dostrzec? A może nawet spotkać Jesień? Panująca pandemia i związane z nią obostrzenia sprawiły, że nie mogliśmy świętować tego momentu z rodzicami naszych podopiecznych tak jak odbywało się to corocznie. Jednak mamy nadzieję, że radosne twarze dzieci, bezpośrednie relacje w domu oraz galerie zdjęć zrekompensują wszystkim ten trudny dla wszystkich czas. Do zobaczenia za rok.