Amazonki w przedszkolu.

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4, Uczniowski Klub Sportowy „Reduta” organizuje co roku wielobój sprawnościowo-zwinnościowy dla dziewcząt, pod tajemniczym kryptonimem „Amazonka”. Jak pamiętamy z lekcji historii, z mitów greckich, Amazonka to ucieleśnienie kobiety – wojowniczki. I tak właśnie było. Każda nasza finalistka deklarowała przed zawodami, że będzie walczyć do ostatnich sił, do ostatniego tchu. Rzeczywiście, dziewczęta dały z siebie wszystko. Wybrane do zawodów konkurencje wymagały od startujących szybkości, zwinności, odwagi i celnego oka. Rywalizację na parkiecie głośno dopingowała liczna grupa koleżanek i kolegów. Warto było czekać rok, aby zobaczyć ile w tych młodych dziewczętach woli walki, zaciętości, zaangażowania i przemożnej woli zwycięstwa. Oto wyniki:

I miejsce – Jagoda Fidala

II miejsce – Iga Merda

III miejsce – Laura Danielewicz

Najbardziej istotnym sukcesem była wspaniała zabawa tak na parkiecie jak i na trybunach. Właśnie dla tych chwil warto angażować się w organizację takich zawodów. Na zakończenie zawodów nagrody najlepszym wręczyła pani wicedyrektor ds. przedszkolnych – Irena Wiśniewska, która pogratulowała najlepszym. Na wielkie wyróżnienie zasługują wychowawczynie z przedszkola: pani Kinga Kuczkowska i pani Paulina Pasternakiewicz-Ruchała, które w sposób profesjonalny pomagały przeprowadzić sportową imprezę.

Autor: Sławomir Krzeczkowski