Amazonki w przedszkolu – 2023.

         W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4, Uczniowski Klub Sportowy „ Reduta” organizuje co roku wielobój sprawnościowo-zwinnościowy dla dziewcząt pod tajemniczym kryptonimem „ Amazonka”. Jak pamiętamy z lekcji historii z mitów greckich, Amazonka to ucieleśnienie kobiety – wojowniczki. I tak właśnie było. Każda nasza finalistka deklarowała przed zawodami,  że będzie walczyć do ostatnich sił , do ostatniego tchu. I   rzeczywiście, dziewczęta dały z siebie wszystko. Wybrane do zawodów konkurencje wymagały od startujących szybkości, zwinności, odwagi i celnego oka. Rywalizację na parkiecie głośno dopingowała liczna grupa koleżanek i kolegów. Warto było czekać rok, aby zobaczyć ile w tych młodych dziewczętach woli walki , zaciętości, zaangażowania i przemożnej woli zwycięstwa. A teraz wyniki:

I miejsce – Jagoda Fidala

II miejsce – Iga Merda

III miejsce – Laura Danielewicz

            Najbardziej jednak istotnym sukcesem  była wspaniała zabawa tak na parkiecie jak i na trybunach. I właśnie dla tych chwil warto angażować się w organizację takich zawodów. Na zakończenie zawodów nagrody najlepszym wręczyła dyrektor przedszkola Irena Wiśniewska która pogratulowała najlepszym. Na wielkie wyróżnienie zasługują wychowawczynie z przedszkola Kinga Kuczkowska i Paulina Pasternakiewicz-Ruchała które w sposób profesjonalny pomagały przeprowadzić tą sportową imprezę.

Tekst i foto ZSP nr 4 – Sławomir Krzeczkowski