Apel szkolny z okazji Święta Odzyskania Niepodległości.

Dnia 14.11.2022 odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Klasa 8c była odpowiedzialna za przygotowanie akademii pod kierownictwem pani Agnieszki Biegaj. Dołączyły do nas również koleżanki z innych klas, które swoim tańcem i śpiewem uświetniły opracowane przez nas przedstawienie.

Uroczystość rozpoczęła się o 10:30 powitaniem przybyłych gości i uczniów. Następnym punktem programu było przedstawienie, które przeniosło widzów do 1918 roku, do domu rodziny żyjącej w tych czasach. Przysłuchując się ich rozmowom mogliśmy poznać szczegóły wydarzeń, które miały wtedy miejsce w Warszawie oraz codzienne życie i troski Polaków. Zakończyliśmy wspólnym wykonaniem piosenki “Uwierz Polsko”. Nasze przedstawienie, bardzo się wszystkim podobało, zostaliśmy pochwaleni za dopracowanie, nawet najdrobniejszego szczegółu jak chociażby wyjątkowa scenografia. W nagrodę pani dyrektor obiecała zaprosić nas na warsztaty parzenia herbaty.

Tekst i foto ZSP nr 4 – klasa 8c i pani Agnieszka Biegaj