Bajkowy bal karnawałowy w przedszkolu.

„W karnawale, w karnawale dookoła wielkie bale, gdy orkiestra pięknie gra, dobry humor każdy ma!”.

3 lutego w naszym przedszkolu już od rana było bardzo wesoło, a wszystko to za sprawą atmosfery związanej z Balem Karnawałowym. Kolorowe stroje przedszkolaków, bajkowy wystrój sal i skoczna muzyka, to elementy, które zapowiadały udaną zabawę.

Ten długo oczekiwany moment rozpoczął Pan Dyrektor Zdzisław Szmytkowski witając uczestników balu i życząc pozytywnej energii na cały dzień. Podczas wizyty zostały również wręczone i ufundowane przez Przewodniczącego Rady Powiatu dyplomy i nagrody „Super przedszkolakom”, które podczas I semestru odznaczyły się wyjątkowym zachowaniem, wiedzą i umiejętnościami. Wiadomo, że obecny czas pandemii nie sprzyja organizowaniu dużych imprez, ale nie wymusił także rezygnacji z ich organizowania. Forma naszego balu nie zmieniła się, a jedynie została zmodyfikowana. Nie było wspólnych zabawa i konkursów, za to kameralne taneczne imprezy w obrębie własnej grupy. W ten sposób nie zrezygnowaliśmy ze wspólnej zabawy, a dzieci spełniły swoje marzenie o byciu wymarzonym bohaterem z ulubionej bajki. Wśród tanecznych postaci można było zobaczyć księżniczki, wróżki, piratów, zwierzątka oraz bohaterów kreskówek.

Nie sposób było zliczyć i wymienić wszystkich bohaterów. Rytmiczne melodie, dynamiczne tańce oraz salwy śmiechu dobiegające z sal przedszkolnych stanowiły dowód, że w karnawale dzieci bawią wspaniale.
Oprócz kreatywnych i kolorowych zabaw, atrakcją dla przedszkolaków była niezwykła sesja zdjęciowa w bajkowo – balonowej scenerii oraz pyszny poczęstunek.