Balonowe zajęcia matematyczne u Motylków.

Karnawał jest to czas wesołych i radosnych zabaw nie tylko na balu, ale również na codziennych zajęciach dydaktycznych. 27 stycznia w grupie „Motylki” odbył się bal balonów. Wszystkie dzieci z zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach. Przeliczały balony, tańczyły, śpiewały – świetnie się bawiły. Na początek „Motylki” przywitały się za pomocą zabawy paluszkowej – „Małe rączki”. Pierwszym zadaniem było posegregowanie sylwet balonów według kolorów, następnie je policzyć i określić jakiego koloru baloników jest najwięcej, a którego najmniej. Pani Ania zaczarowała chustę animacyjną, która zamieniła się w ogromny balon. Zadaniem dzieci było napompować i spuścić z niego powietrze. Następnie każde dziecko dostało balonik, który zamienił się w bębenek, dzieci uderzały w baloniki tyle razy ile baloników zobaczyły na ilustracji. Kolejnym zadaniem był taniec z balonami w rytm muzyki, a gdy muzyka się zatrzymała dzieci miały ułożyć balon w odpowiednim miejscu: na głowie, przed sobą, między nogami itp.  Dzieci lubią bawić się balonami, niezależnie od ich rozmiaru czy koloru. Na widok balona każde dziecko uśmiecha się a ten uśmiech na buziach dzieci gościł cały dzień.