Bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

W maju uczniowie klas 3-7 wzięli udział w cyklu spotkań z funkcjonariuszami policji z Zakładu Ruchu Drogowego z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Policjanci przypomnieli uczestnikom spotkań podstawowe zasady związane z bezpieczeństwem pasażerów, pieszych i rowerzystów w ruchu drogowym, opowiedzieli o zmianie przepisów dotyczących hulajnóg elektrycznych i urządzeń transportu osobistego (UTO). Starsi uczniowie dowiedzieli się również w jakim wieku przed ukończeniem 18-go roku życia i na jakich warunkach będą mogli uzyskać uprawnienia do prowadzenia pojazdów np. prawo jazdy kategorii AM, A1, B1. Atrakcją dla młodszych było oglądanie policyjnego radiowozu.

Tematyka spotkań z policją dotyczyła również zagadnień podejmowanych na egzaminie teoretycznym na kartę rowerową. Do egzaminu podeszli uczniowie klas 4 i chętni uczniowie ze starszych klas.

Egzamin praktyczny odbył się w szkole 2 czerwca 2022 r. na hali sportowej (z powodu warunków atmosferycznych) i został przeprowadzony również przez policjantów z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Koordynatorem egzaminu była p. Anna Dąbrowiecka.

Gratulujemy uczniom, którzy zdali egzaminy i uzyskali kartę rowerową oraz życzymy wszystkim bezpiecznego poruszania się po drogach.

Tekst i foto ZSP nr 4 – Anna Dąbrowiecka.