Dzieci z grupy “Tygryski” na „Wyprawie w dżungli”.

Dzieci z grupy Tygryski podczas zajęć wybrały się w odwiedziny do dżungli, gdzie czekały na nich niesamowite przygody. Celem zajęć było poznanie jej mieszkańców. Pierwszym wyzwaniem jakie czekało na przedszkolaki było wyostrzenie zmysłu wzroku poprzez odgadniecie zwierzęcia ukrytego za magiczną lupą. Podczas tego zadania dzieci również dzieliły nazwy zwierząt na sylaby i określały ich liczbę. Po wykonaniu tak trudnego polecenia przyszła pora na muzyczne wygibasy do piosenki „Szalona krowa”Celem kolejnego wyzwania było przyporządkowanie zwierząt do odpowiedniej makiety przedstawiającej dżunglę lub wiejską zagrodę. W podróży Tygryski poznały również niezwykle głodne żyrafy. Kluczową rolę w tym ćwiczeniu odgrywała zdolność logicznego myślenia. Mali podróżnicy przy pomocy skoczków nakarmiły zwierzęta listkami o odpowiednim kształcie. Po każdym dobrze wykonanym zadaniu dzieci ozdabiały papugę papierowymi kolorowymi „piórkami”w kształcie rączki dziecka. W ten sposób szara papuga zmieniła się w pięknie ubarwionego ptaka. Praca została wyeksponowana w szatni.