Dzień Babci i Dziadka w Publicznym Przedszkolu nr 4

w Modlinie Twierdzy

„Dziś dla Babci słońce mamy i całuski dla Dziadziusia,                                   
Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia”

Styczeń to miesiąc, w który wpisane są dwie szczególne daty. To oczywiście Święto Babci i Dziadka. Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Oni  zawsze mają czas dla swoich wnuków, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze rozumieją ich dziecięce rozterki, ale przede wszystkim bezgranicznie je kochają. Wnuczęta są dla nich radością życia. Dlatego, w podzięce za ich wielkie serce, w dniu 19 stycznia przedszkolaki zaprosiły swoich dziadków na uroczyste spotkanie. Z wielkim wzruszeniem recytowały swoim gościom wiersze, śpiewały piosenki, wyrażając w ten sposób swoją miłość i wdzięczność za trud włożony w ich wychowanie. Przedszkolaki miały również okazję zaprosić swoich dziadków do wspólnej zabawy. Na buzi każdego dziecka malował się uśmiech gdy babcia lub dziadek pląsali wspólnie ze swoimi pociechami w rytm muzyki. Na koniec wszystkie wnuczęta obdarowały swoich bliskich własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Goście ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i brawami dziękowali za występy. Dopełnieniem uroczystego spotkania był słodki poczęstunek. To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

Kochani Dziadkowie, wszystkiego najlepszego z okazji Waszego Święta.

tekst: M. Marciniak
zdjęcia: M. Jurkiewicz – Łukasz