Dzień Bezpiecznego Internetu w grupie ,,Pszczółki”.

12 października w grupie ,,Pszczółki” obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Na zajęciach dzieci poznały laptop, czyli komputer przenośny, z którego uczyły się korzystać. Wiedzą już, co to jest monitor, klawiatura i myszka. Podczas zabawy ruchowej, stały się małymi „komputerami” i rzucając do siebie kłębek wełny, tworzyły własną sieć internetową. W ramach akcji dzieci zostały zapoznane z podstawowymi zasadami  bezpiecznego korzystania z Internetu poprzez bajki i opowiadania. Chętnie kolorowały poznane litery i cyfry na wydrukowanej klawiaturze komputera.
Dzień wcześniej, podczas wizyty w Bibliotece Publicznej dzieci spotkały się z podobnym zagadnieniem. Pani bibliotekarka przygotowała ciekawą pogadankę popartą ilustracjami na temat bezpiecznego korzystania z telefonu komórkowego, tabletu czy komputera. Myślę , że poprzez te zajęcia  dzieci będą pamiętały, że najbezpieczniej korzystać z Internetu w obecności osób dorosłych.
W trosce o dobro naszych dzieci apelujemy
DROGI RODZICU, KONTROLUJ, CO TWOJE DZIECKO ROBI PRZY KOMPUTERZE LUB TELEFONIE!!!


Tekst: Maria Marciniak