“Dzień Bezpiecznego Internetu w świetlicy – klasy 1-2”

W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów przy okazji Dnia Bezpiecznego Internetu przypadającego 7 lutego podczas zajęć świetlicowych omówiliśmy z dziećmi zagrożenia, jakie może nieść poruszanie się w przestrzeni online oraz przypomnieliśmy zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Uczestnicy obejrzeli filmiki edukacyjne z serii “Owce w Sieci” oraz zapoznali się z netykietą czyli zasadami dotyczącymi dobrego zachowania w Internecie. Zdobytą i utrwaloną wiedzę podsumowali wspólnie wykonanym plakatem.

Poniżej wymieniamy wskazówki pomocne bezpiecznie korzystać z Internetu. Kiedy jesteś online:

– Chroń swoją prywatność! Nie podawaj swoich danych osobowych.

– Mów, jeśli coś jest nie tak!

– Nie ufaj osobom poznanym w sieci!

– Szanuj innych w sieci! 

– Korzystaj z umiarem z Internetu! 

( Zasady pochodzą ze strony www.sieciaki.pl ).

Tekst i foto: I. Szeliga-Nagiel