Dzień Dinozaura w gr. ,,Motylki” i ,,Żabki” w przedszkolu.

27 lutego obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Tego dnia dzieci z grupy ,,Motylki” i ,,Żabki” wyruszyły w niesamowitą podróż, która pozwoliła im poznać prehistoryczne zwierzęta. Sala gimnastyczna w przedszkolu zmieniła się w ,,Jurajski park”. Dzieci razem z przyjaznym dinozaurem T-rexem poprzez zabawy i zadania poznawały życie dinozaurów. Dowiedziały się jak żyły i wyglądały. Choć nazwy dinozaurów były dla nich trudne do zapamiętania to z łatwością rozróżniały dinozaury roślinożerne i mięsożerne. Dzieci szukały zaginionych jaj dinozaurów w ziarnach grochu, ryżu i fasoli. Korzystały  z tablicy multimedialnej, aby dobierać dinozaury w pary. Zajęcia w tym dniu z pewnością w niektórych dzieciach rozbudziły nową pasję. Na koniec nasz przyjaciel dinozaur T-rex odwiedził wszystkie grupy przedszkolne, aby przywitać się ze wszystkimi przedszkolakami.

Tekst: Ewelina Boczek
Zdjęcia: Magdalena Jurkiewicz – Łukasz