Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Nowym Dworze Mazowieckim

Dzień Kolorowych Skarpetek.

31marca 2021
by Artur Kielar

21 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa.

Nasza społeczność szkolna podjęła “skarpetkowe wyzwanie” zakładając tego dnia dwie różne, kolorowe skarpetki. Tym samym wyraziliśmy akceptację i poparcie dla ludzi z Zespołem Downa.

21 marca to nieprzypadkowa data. W 21 parze chromosomów osoby z Zespołem Downa zamiast dwóch, mają trzy chromosomy. Stąd też inna nazwa tego zaburzenia – trisomia 21. Kolorowe skarpetki, podobnie jak data obchodów, mają znaczenie symboliczne. Symbolizują odmienność, różnorodność, niedopasowanie, czyli wszystko to, z czym spotykają się codziennie ludzie z niepełnosprawnością. Dziękujemy za udział w akcji uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły.

Tekst: A.Arent, A. Bziuk-Żeleżnicka, M. Rytel

Klasy 4-8, Zespół Szkół

Dodaj komentarz