Dzień Małego Patrioty w grupach 0 „a” i 0 „b”.

Święta majowe to niewątpliwie jedne z najważniejszych świąt w życiu każdego Polaka. Również i my – zerówkowicze celebrowaliśmy Międzynarodowe Święto Pracy, Święto Flagi oraz wydarzenia sprzed 231 lat – uchwalenie Konstytucji 3 Maja. W tym dniu 04.05. 22 r. przyszliśmy do przedszkola w niecodziennych – ludowych strojach, które wcześniej przygotowaliśmy z pomocą rodziców. Odbył się niezwykły pokaz mody patriotycznej, dzięki któremu mogliśmy zobaczyć, a nawet założyć stroje pochodzące z różnych regionów naszego kraju. Jak na każdego małego patriotę przystało powiedzieliśmy wiersz „Kto Ty jesteś?” oraz zaśpiewaliśmy wszystkim dobrze znane piosenki patriotyczne tj. „Powiewa Flaga”, „Jestem Polką i Polakiem”. Na koniec naszej niecodziennej uroczystości zorganizowaliśmy sesję zdjęciową oraz otrzymaliśmy od Wicedyrektor p. Ewy Rudnickiej, dyplomy i słodkie niespodzianki. Dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu naszego pokazu.

Tekst i zdjęcia ZSP nr 4 – : mgr Angelika Dąbrowska mgr Grażyna Woźniak