Dzień Postaci z Bajek w Miejskim Żłobku nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim

Bajki, baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Dlatego bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta. Bajkowa atmosfera zawitała również w Miejskim Żłobku nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim. Na ubrankach dzieci były motywy z postaciami z ulubionych bajek. W tym dniu nie zabrakło wesołych pląsów w rytm muzyki, zabaw ruchowych, słuchania czytanych bajek. Dzieci samodzielnie miały okazję oglądać ulubione książeczki. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy, a wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.
Kolejny miło spędzony dzień w Żłobku!

Artykuł: Blanka Rutkowska
Zdjęcia: Dorota Rusin, Blanka Rutkowska

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją
do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci.
W tym dniu nasi mali milusińscy udali się w podróż do krainy baśni i fantazji. Podczas zajęć dzieci przypominały sobie swoje ulubione postacie ; wróżki, księżniczki, rycerzy i super bohaterów.
Dodatkową atrakcją był seans filmowy z wybraną przez dzieci bajką.

Warto pamiętać, że czytanie dzieciom bajek pozytywnie wpływa na ich rozwój, rozwija wyobraźnię i kształtuje charakter.

Foto: mgr Kinga Kuczkowska
Artykuł: Marzena Bojar