Dzień Strażaka, czyli niezapomniana wizyta strażaków w przedszkolu.

W Dniu Strażaka, 4 maja, przedszkolaki z wielką radością powitały wyjątkowych gości. Nasze przedszkole odwiedzili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Nowego Dworu Mazowieckiego, Pan Bartłomiej Szymański i Michał Alfut. W trakcie spotkania goście opowiedzieli dzieciom o swojej codziennej pracy, która jest ciężka i niebezpieczna, ale bardzo potrzebna i dająca dużo satysfakcji. Dzieci dowiedziały się, że strażak nie tylko gasi pożary, ale również udziela pomocy ludziom podczas powodzi i wypadków samochodowych. Zdarza się, że ich pomocy potrzebują również zwierzęta np. koty podczas zdejmowania z drzew. Nasi goście przekazali najmłodszym ważne wiadomości dotyczące dbania o własne i innych bezpieczeństwo, a w razie wypadku, w jaki sposób wezwać pomoc. Nasze bystrzaki od razu wypowiedziały numer alarmowy, który jest niezbędny w sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu. Największe jednak zainteresowanie dzieci wzbudził czerwony wóz strażacki. Dzieci miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują strażacy podczas swojej pracy, przymierzyć strój strażacki oraz wejść do wozu strażackiego i poczuć się jak prawdziwy bohater. Na zakończenie tej niesamowitej wizyty goście zaprezentowali działanie syreny strażackiej, która wywołała falę zachwytu i radości wśród przedszkolaków. Zapewne od teraz każdy chłopiec, a może i dziewczynka, marzy o tym by w przyszłości zostać odważnym i silnym strażakiem. Dzieci podziękowały przedstawicielom OSP z Nowego Dworu Mazowieckiego za poświęcony czas oraz przekazanie ciekawych i pouczających wiadomości, które będą utrwalać przy każdej okazji oraz wręczyły dyplom podziękowania i drobny upominek .