Dzień  Ziemi w Miejskim Żłobku nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim

„Kochamy Cię Ziemio:

za liście jesienią,

za pierwszy śnieg biały,

za las oszroniały,

za tęczę po deszczu,

za ptaki w powietrzu.”

          Dnia 21.04.2023 w naszym Żłobku odbył się Światowy Dzień Ziemi. W tym dniu dzieci przyszły do żłobka ubrane na zielono. W ten sposób chciały wyrazić, że one też chcą, aby nasza planeta Ziemia była zawsze zielona. W tych strojach, nasi milusińscy mieli okazję wybrać się w multimedialną podróż, pełną ciekawostek, gdzie ich przewodnikiem była nasza planeta – Ziemia. W naszym Żłobku już od najmłodszych lat dzieci uczą się zasad segregacji śmieci oraz kształtują w sobie postawę ekologiczną. Nasi milusińscy udowodnili, że bardzo dobrze potrafią dbać o środowisko. W szybki i dokładny sposób posprzątali porozrzucane śmieci w okolicy żłobka. Chciały dać od siebie prezent dla swojej planety i razem z opiekunkami wysiały nasionka i posadziły cebulki, z których wyrosną piękne i kolorowe kwiatki, ozdabiające nasz ogródek. Podczas tego dnia wszyscy mieli okazję przemyśleć swoje zachowanie wobec naszej planety   i zastanowić się co możemy zrobić, aby chronić ją w jak najlepszy sposób. 

Zdjęcia: Dorota Rusin

Tekst: Sylwia Sosnowska