,,DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ” W PUBLICZNYM PRZEDSZKOLU NR 4 W MODLINIE TWIERDZY.

,,Proszę, dziękuję, przepraszam,

  Te słowa dziś ogłaszam !”

Dnia 21 listopada 2022 r. w Publicznym Przedszkolu nr 4 w Modlinie Twierdzy, obchodziliśmy ,,Dzień Życzliwości i Pozdrowień”, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Głównym celem tego dnia było przejawianie oznak życzliwości, dobroci i koleżeństwa, chęć służenia innym, motywowanie do zgodnego działania w grupie przedszkolnej, w rodzinie oraz w środowisku społecznym.

To ciekawe święto było wspaniałą okazją, aby przypomnieć dzieciom o zasadach dobrego wychowania. W tym dniu, każdy starał się być miły, serdeczny, uśmiechnięty. Na uśmiechach się nie skończyło. Przedszkolaki pragnęły sprawić radość komuś bliskiemu. W związku z tym przygotowały drobne upominki dla kolegów i  koleżanek z innych grup. Miło było patrzeć jak wręczają sobie własnoręcznie wykonane serduszka i laurki. Dzieci ze starszych grup chciały się wyróżnić i postanowiły tego dnia otoczyć opieką dzieci młodsze. Z wielkim zaangażowaniem pomagały maluchom podczas ubierania się, inicjowały zabawy, zachęcały do wspólnego działania. Starszaki pomyślały także o słodkiej niespodziance. Upiekły wraz ze swoją panią pyszne ciasteczka maślane, którymi częstowały swoich kolegów , koleżanki oraz pracowników przedszkola. Personel również pomyślał o tym, aby ten dzień był szczególny, sprawił dzieciom wiele radości i zaznaczył się w ich pamięci. Nauczycielki grup wraz z Panią Dyrektor, przygotowały przedstawienie pt.: ,,Córka Gburka”. Dzieci były przeszczęśliwe, gdy rozpoznawały swoje panie w królewskim orszaku. Na podstawie tego utworu przedszkolaki zrozumiały, jak ważne jest, aby być miłym dla innych ludzi. Przypomniały sobie magiczne słowa: proszę, dziękuję, przepraszam.

Wspólnie stwierdziliśmy, że tak naprawdę każdy dzień powinien być pełen życzliwości, uśmiechu i wzajemnej sympatii. Jeden dzień w roku to zdecydowanie za mało. Uprzejmość, życzliwość i uśmiech są zawsze na miejscu. Potwierdzają to przysłowia i złote myśli wielu znanych osób.

,,Gdy nie masz nic do ofiarowania, ofiaruj uśmiech”

Tekst: Maria Marciniak                                           
Zdjęcia: K. Czekajło