„Dzisiaj w Betlejem” – jasełka w Publicznym Przedszkolu nr 4 w Twierdzy Modlin.

Zbliżające się święta to okres pełen spokoju, ciepła i radości, czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości oraz serdeczności.Ten magiczny czar świąt Bożego Narodzenia, dało się odczuć również w naszym przedszkolu w Twierdzy Modlin, za sprawą „Jasełek” w wykonaniu przedszkolaków. Dzieci w przepięknej scenografii, nawiązującej do szopki betlejemskiej, przedstawiły sceny narodzin Jezusa Chrystusa. Wśród śpiewu aniołów, do żłóbka przybyli rozradowani i pełni werwy pastuszkowie. Nowonarodzonemu dzieciątku pokłony złożyli także królowie, którzy przywędrowali z dalekiego kraju. Natomiast delikatne Aniołki czarowały scenę swoim tańcem, wprowadzając nas w klimat radości. Jednak „Jasełka” nie byłyby „Jasełkami” bez Maryi oraz Józefa, którzy czuwali nad spokojnym snem swojego syna. Przedszkolaki świetnie odegrały swoje role, a ich zaangażowanie opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło ogromne wrażenie. Nie zabrakło inscenizacji ruchowych, które ubarwiły i wzbogaciły całą opowieść. Inscenizacja przeplatana była nowymi i nieznanymi pastorałkami, a zaskoczeniem dla widzów  mogły być wzruszające partie solowe Maryi. Niewątpliwie mali aktorzy skradli serca wszystkim, którzy mieli okazję podziwiać to wyjątkowe przedstawienie. Klamrą dopinającą całą przypowieść była wszystkim dobrze znana kolęda „Dzisiaj w Betlejem”, zwiastująca pojawienie się na ziemi Jezuska – króla narodów. Artyści otrzymali gromkie brawa oraz słowa uznania i podziwu od Dyrektora Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4, Pana Zdzisława Szmytkowskiego i Pani Wicedyrektor Ireny Wiśniewskiej. Temu wyjątkowemu spektaklowi, towarzyszyło wiele pozytywnych emocji, a nagrodą dla artystów będą słowa Jan Pawła II „Jeżeli tak uroczyście obchodzimy narodzenie Jezusa, czynimy to dlatego, aby dać świadectwo, że każdy jest kimś wyjątkowym i niepowtarzalnym.”

Tekst: K. Kuczkowska
Foto:  M. Kaczmarek