Europejski Dzień Języków Obcych.


Obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych są już w naszym Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 tradycją. Organizatorzy obchodów, czyli nauczyciele języków obcych, niezmiennie od lat starają się zaciekawić uczniów nauką języków oraz zachęcić ich do poznawania kultury i obyczajów krajów europejskich. Tym razem hasłem przewodnim było “Przebierz się za Europejczyka”. 26 września 2022 r. tłumy gości z najdalszych zakątków Europy, od wikingów aż po greckie boginie, zawitały w murach naszego Zespołu.
Nikomu nie brakowało pomysłów dlatego różnorodne stroje zachwycały wszystkich przez cały dzień. Jury najbardziej do gustu przypadło przebranie Amelii Rucińskiej oraz Natana Siarnowskiego (I miejsce), Joanny Frąckiewicz oraz Adriana Czyżyka (II miejsce) oraz Krzysztofa Sekutowicza (III miejsce). Wyróżnienia otrzymali Agata Krzeczkowska, Wojciech Frąckiewicz, Pola Filipiak, Antonina Brańska oraz Inga Czyżyk.

Nagrody ufundowane zostały przez Panią Dyrektor Zespołu – Emilię Napiórkowską, przewodniczącego Rady Powiatu Nowodworskiego. – Pana Zdzisława Szmytkowskiego, radną Rady Miejskiej – Panią Justynę Paszkiewicz, Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr.4 w Nowym Dworze Mazowieckim, Koordynatora Zespołu Języków Obcych – Panią Ewę Szmytkowską oraz opiekuna sklepiku szkolnego – Panią wicedyrektor Barbarę Siwek.  Wręczenie nagród odbyło się  na uroczystym apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej obchodzonym w środę 12 października 2022 r.

Serdecznie gratulujemy laureatom, a nauczycielom i pracownikom oświaty życzymy wszystkiego co najlepsze z okazji ich święta.

Mamy nadzieję, że z równie wielkim zaangażowaniem weźmiecie udział we wspólnej zabawie za rok !!!!

   Tekst i foto ZSP nr 4 – nauczyciel języka angielskiego Agnieszka Wójciak