„Fabryka świątecznych krasnali”  czyli warsztaty bożonarodzeniowe w Publicznym Przedszkolu nr 4 .

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. Zapach piernika, świeżo ścięta i przystrojona choinka – to buduje wyjątkowy, świąteczny klimat. I właśnie po to, aby i w naszym przedszkolu zagościła świąteczna atmosfera zorganizowaliśmy warsztaty bożonarodzeniowe, na które zaprosiliśmy rodziców i wyjątkowych gości. 14 grudnia nasze przedszkole zamieniło się na moment w pracownię artystyczną. Celem warsztatów było rozbudzenie aktywności dzieci i ich rodziców, wzmocnienie wzajemnych relacji w rodzinie, rozwijanie zdolności i odczuwanie radości z podejmowanej aktywności, a także kształtowanie wrażliwości i ekspresji twórczej. W rodzinnej atmosferze, powstały pełne uroku świąteczne krasnale. Zanim jednak przystąpiliśmy do tworzenia pięknych dzieł, wspólnie odśpiewaliśmy znane kolędy oraz mniej znane pastorałki. Świątecznie udekorowana sala migocącymi choinkami i błyszczącymi gwiazdkami oraz wspólne kolędowanie i zimowe zabawy przeniosły wszystkich w nastrój oczekiwania na utęsknione święta. Wytworzona atmosfera rozbudziła w uczestnikach, tych małych jak i dużych motywację do działania i tworzenia pięknych ozdób na wigilijny stół. Po krótkiej prezentacji, w jaki sposób stworzyć świątecznego krasnala, rodzice i dzieci z zapałem wykonywali wspaniałe skrzaty wykazując przy tym pomysłowość i kreatywność. Własnoręcznie robione krasnale były przepiękne i wyjątkowe, bo każdy był inny i niepowtarzalny. Tak piękne dzieła powstały dzięki fundatorom materiałów dla naszych warsztatów. Serdecznie dziękujemy burmistrzowi Miasta Nowy Dwór Mazowiecki Panu Jackowi Kowalskiemu, Prezesowi Stowarzyszenia Społeczno – Oświatowego „SUBSIDIUM” Panu Zdzisławowi Szmytkowskiemu oraz Radnej Pani Justynie Paszkiewicz. Zorganizowane warsztaty były niezwykle radosnym przeżyciem, podczas których wszystkim towarzyszył dobry humor oraz radość tworzenia ozdób. Była to wspaniała chwila, w której zacieśniała się więź rodzinna, ponieważ w warsztatach uczestniczyły dzieci, rodzice i dziadkowie. Ta wspólna praca pozwoliła nam poczuć atmosferę przedświątecznych przygotowań. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie, zaangażowanie, pomoc, wspaniale spędzony czas  i wspólną zabawę.

Tekst, zdjęcia: K.Kuczkowska