Ferie zimowe 2021 roku.

W dniach 04.01 – 08.01.2021 oraz 11.01 – 15.01.2021 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 4 w ramach wypoczynku feryjnego dla dzieci z klas 1-4 odbyły się dwie tury ZIMOWYCH PÓŁKOLONII.

Podczas tegorocznych, innych niż do tej pory ferii zimowych w dobie pandemii spowodowanej wirusem covid 19, zgodnie z wytycznymi MEN, MZ i GIS tylko taka forma wypoczynku dla dzieci była możliwa do zorganizowania. Wszystkie wyjazdy, obozy niestety ze względów bezpieczeństwa były zabronione.

W naszej szkole duża, przeszło 60 – cio osobowa grupa uczniów korzystała z półkolonii. Dzieci podzielone na małe grupy, maksymalnie 12 osobowe uczestniczyły w zajęciach: filmowo- czytelniczych, świetlicowych, komputerowych oraz sportowych. Wszyscy dobrze się bawili i aktywnie spędzali czas, a największą radość dzieciom sprawiała możliwość wzajemnego przebywania ze sobą, która do tej pory była ograniczona z powodu nauki zdalnej odbywającej się w domach oraz przerwy świąteczno- noworocznej bezpośrednio poprzedzającej ferie zimowe, stąd uśmiech nie schodził z dziecięcych twarzy a szkoła ponownie wypełniła się tętniącą uczniowską gwarą.

Dużą atrakcją był także śnieg, który pojawił się w drugim tygodniu ferii. Lepienie bałwanów, zabawa śnieżkami przysparzały wielką radość dzieciom.

W trakcie zajęć trwających w godz. 9.30 – 15.00 dzieci miały możliwość spożywania pysznych, domowych obiadów przygotowywanych przez szkolną kuchnię, a na zakończenie każdego z turnusów – czekała na wszystkich smakowita niespodzianka, w pierwszym tygodniu grillowe kiełbaski, zaś w drugim tygodniu pizza.

Dziękujemy Panu Dyrektorowi Z. Szmytkowskiemu za zorganizowanie półkolonii w naszej szkole, za smakowite niespodzianki dla dzieci i za nagrody, które otrzymywali zwycięzcy przedmiotowych konkursów.

P. v-ce dyrektor E. Rudnickiej i P. v-ce dyrektor M. Gereluk za nadzór i troskliwą opiekę.

Prezesowi UKS Reduta Panu S. Krzeczkowskiemu podziękowania składamy za ufundowanie pamiątkowych medali a wychowawcom:
P. E Szmytkowskiej, P. J. Paszkiewicz, P. A. Fajdek, P. M. Kołacz, P. J. Wilde,
P. E. Kutrze, P. E. Ciszyńskiej, P. W. Rosiak, P. A. Gawryś i P. S. Krzeczkowskiemu za kreatywne pomysły i ciekawie zorganizowane zajęcia.

Tekst i foto ZSP nr 4 – Kierownik półkolonii Barbara Siwek