Festiwal Nauki

1 czerwca 2023 na hali sportowej odbył się Festiwal Nauki, czyli zajęcia warsztatowe z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych.

Uczniowie rozwiązywali zadania logiczne układając zadania przygotowane przez p. Katarzynę Jandy i p. Artura Kielara: Tangram, Safari, Mądry Zamek, IQ Puzzler, Puzzle Happy Cube, Antywirus, drewniany sześcian, warcaby, kostkę Rubika.

Na warsztatach biologicznych p. R. Sawickiej-Turek pt. “Nie bądź zielony jak chlorofil, dowiedz się więcej o roślinach” chłopcy i dziewczęta dopasowywali okazy części roślin do odpowiednich części morfologicznych oraz opowiadali na 10 trudnych pytań z życia roślin.

Na stanowiskach informatycznych pod okiem P. A. Gawryś i A. Adamowicza rysowali długopisami 3D wskazany wzór, budowali wieżę z klocków oraz programowali roboty tak, by przejechały trasę slalomem między pachołkami.

Na stanowisku fizycznym uczniowie z p. D. Adamowiczem potrącając struny gitary, mogli “zobaczyć dźwięki” na ekranie.

Pan D. Swatek, nauczyciel geografii, przygotował “Mini bieg na orientację”. Uczniowie mając mapę w ręce odszukiwali punkty zaznaczone chorągiewkami na zielonym terenie szkoły.

Na stanowisku chemicznym dziewczęta i chłopcy wraz z p. E. Wiloch wykrywali skrobię w chlebie, mące, makaronie za pomocą jodyny. Badali również odczyn kwasku cytrynowego, mleka, mydła za pomocą wywaru z czerwonej kapusty.

Dziękujemy sponsorowi za nagrody!

Uczniowie miło spędzili czas poszerzając swoją wiedzę i umiejętności. Do zobaczenia za rok! Tekst i foto: Katarzyna Jandy- koordynator FN