Hulajnogi jeździły po Twierdzy.

Z okazji Narodowego Dnia Sportu, obchodzonego 19 września, Uczniowski Klub Sportowy „ Reduta”, działający przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 oraz kadra wychowania fizycznego szkoły / p. B. Siwek, p. J. Wilde, p. A. Biegaj/, zorganizowała zawody w bardzo nietypowej konkurencji. W związku z tym , że wśród dzieci i młodzieży bardzo popularnym sportowym sprzętem stała się hulajnoga postanowiliśmy zorganizować mistrzostwa szkoły w tej konkurencji czyli wyścigi na hulajnogach. Zawody przeprowadzono w grupach wiekowych czyli startowały dziewczęta i chłopcy klas 0 -III, IV – VI i VII – VIII.

Ku uciesze organizatorów zawodów dopisało wszystko : frekwencja , wspaniała pogoda oraz kibice – rodzice którzy przyszli oglądać swoich pupilów. Walka na trasach poszczególnych biegów była bardzo zacięta ale liczyła się przede wszystkim wspaniała zabawa której nie zabrakło. A oto wyniki w poszczególnych grupach:

Klasy 0 – III dziewczęta

I miejsce – Pracz Barbara

II miejsce – Grzybowska Pola

III miejsce – Cichal Barbara

Chłopcy

I miejsce – Adamski Piotr

II miejsce – Durczyk Kacper

III miejsce – Brylikowski Jakub

Klasy IV – VI dziewczęta

I miejsce – Kilian Maria

II miejsce – Grzybowska Gabriela

III miejsce – Tuszyńska Gabriela

Chłopcy

I miejsce – Grunkowski Aleksander

II miejsce – Milewski Miłosz

III miejsce – Chmielewski Oliwier

Klasy VII – VIII chłopcy

I miejsce – Przybysz Oskar

II miejsce – Pyrzeński Oskar

III miejsce – Putz Łukasz

Na zakończenie zawodów wręczono nagrody ufundowane przez dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 Zdzisława Szmytkowskiego oraz UKS „ Reduta”.
Autor – Sławomir Krzeczkowski