I miejsce przedszkolaków w konkursie powiatowym “Piosenka o zdrowiu”.

Po trzech latach nieobecności na artystyczną scenę Nowodworskiego Ośrodka Kultury powrócił konkurs „Piosenki o zdrowiu” organizowany przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Nowym Dworze Mazowieckim. Rozśpiewane wydarzenie miało miejsce 10 maja, w którym wzięło udział 10 zespołów reprezentujących przedszkola z powiatu nowodworskiego. Głównym założeniem konkursu było połączenie atmosfery zabawy z akcją krzewienia treści prozdrowotnych tj. propagowanie zdrowego stylu życia, zdrowego odżywiania, higieny osobistej, bezpiecznego wypoczynku oraz profilaktyki chorób. Po wysłuchaniu i obejrzeniu wszystkich konkursowych piosenek komisja po długich naradach przyznała I miejsce Publicznemu Przedszkolu nr 4 w  Nowym Dworze Mazowieckim oraz wyróżnienie Publicznemu Przedszkolu nr 3 w Nowym Dworze Mazowieckim. Podczas oceniania brano pod uwagę nie tylko treści prozdrowotne, ale również umiejętności wokalne oraz ogólny wyraz artystyczny (dobór muzyki, choreografia oraz stroje). Występy  przedszkolaków przedstawione na scenie były niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. Różniły się pomysłami, tempem melodyjnym oraz ruchem scenicznym czy kostiumami, ale elementem łączącym wszystkie zespoły była idea „Zdrowego Życia”. Wygrana tym bardziej cieszy, że wszystkie zespołu pokazały wysoki poziom artystyczny, przekazując w ciekawej formie wokalnej istotne kwestie ochrony zdrowia. Za zajęcie I miejsca zwycięscy otrzymali okazały puchar, pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez Urząd Miasta Nowy Dwór Mazowiecki. Wygrana w konkursie zawsze cieszy, ale pamiętajmy że zwycięzcami są wszyscy którzy dbają o swoje zdrowie. Serdecznie dziękujemy rodzicom naszych laureatów za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniach do konkursu.

Tekst: K. Kuczkowska
Zdjęcia: M. Trzaska