Indiańska przygoda w Ostrowie Lubelskim.

W dniach 11-15.07.2022 grupa młodszych uczniów z oddziałów zerowych po klasy trzecie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Nowym Dworze Mazowieckim pod patronatem UKS REDUTA uczestniczyła w indiańskiej przygodzie w miejscowości Ostrów Lubelski. Dzieci przebywały w Osadzie Indiańskiej i mieszkały w tipi. Nad ich bezpieczeństwem czuwała kadra w składzie p. Kamila Czekajło, p. Renata Sawicka-Turek oraz kierownik wyjazdu p. Barbara Siwek.

Od rana do wieczora czas wypełniały gry i zabawy na świeżym powietrzu i choć pogoda była dość nieprzewidywalna, wszystkie punkty programu udało się zrealizować. Dzieci wcielały się w Indian, strzelały z łuku, rozpalały ognisko, uczestniczyły w pląsach i zabawach indiańskich, a ponadto chodziły nad jezioro i  plażowały się, brały udział w animacjach, realizując bloki tematyczne pt. Bezludna Wyspa, Wielka Olimpiada, oraz grach: Tower Power, Wielki Ślimak, Giga Jenga ponadto czas umilały im dmuchańce, skoki na trampolinie, tańce, kino plenerowe.

Odbyły się dwie wycieczki: do Bobrówki, gdzie idąc ścieżką edukacyjną w Lasach Parczewskich można było podziwiać malowniczy krajobraz lasu i jeziora oraz do Poleskiego Parku Narodowego w którym znajduje się typowa ścieżka ornitologiczna „Perehod” ukazująca świat w którym rządzą ptaki. Bliskość natury, przyrody miała za zadanie upowszechnić i przybliżyć zasady ochrony środowiska naturalnego oraz wiedzy o składnikach i funkcjonowaniu rodzimego środowiska przyrodniczego, uwrażliwić na piękno i różnorodność naszego krajobrazu. 

Ponadto nasz wypoczynek został skontrolowany przez wizytatora Kuratorium Oświaty w Lublinie oraz przez przedstawicieli Sanepidu – nie otrzymaliśmy żadnych zaleceń.

Dziękujemy naszym podopiecznym za wspólnie spędzony czas – indiańską przygodę, a rodzicom za zaufanie jakim nas obdarowali, powierzając swoje dzieci na pierwszym w życiu, bądź jednym z pierwszych samodzielnych wakacyjnych wyjazdów. Ekipa sprawowała się wyśmienicie, stąd zapraszamy na kolejne nasze eskapady.

Tekst i foto ZSP nr 4 – B. Siwek