Jesień w lesie w wykonaniu grupy „0” A.

Za górami, za lasami w centrum malowniczej Twierdzy Modlin miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Grupa „Zerówkowiczów” z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 4, za sprawą magicznej różdżki zaczarowała dzień 24 listopada i przeniosła całą społeczność szkolną w sam środek zaczarowanego lasu. Natomiast sami milusińscy zamienili się w leśne zwierzęta, duszki oraz magiczne drzewa. Nie zabrakło również Pani Jesieni, muchomora oraz leśnego łobuza. Bajka, którą przedstawili mali aktorzy opowiadała o trudnym, a zarazem wesołym życiu leśnych zwierząt, które w poszukiwaniu swojego domu. Potrafiły się zjednoczyć i wspólnie zamieszkać pod leśnym muchomorem. Natomiast łobuz, który zanieczyszczał las i straszył leśne zwierzęta, miał bliskie spotkanie z leśnymi duszkami, które uświadomi chłopcu, jak należy dbać i zachowywać się w lesie. Od tej pory nasz łobuziak pomagał leśnym duszkom i stał się „Zielonym Strażnikiem Lasu- Pogromcą Leśnych Łobuzów”. Niestety, wszystko co dobre- szybko się kończy. Do naszego lasu dotarły chłodne wiatry północy, które małymi kroczkami i śnieżynkami sprowadzają do naszego lasu Panią Zimę. Wszystkie zwierzęta wraz z leśnymi duszkami i muchomorkiem, schroniły się przed zimą pod magicznymi drzewami. Natomiast Pani Jesień pożegnała się ze wszystkimi dziećmi słowami „Pamiętajcie moi mili, abyście wszyscy w zgodzie żyli”, i przywitała się z Panią Zima jak równy – z równym . Za piękne przedstawienie dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami, słodyczami oraz przyborami do rysowania w grupie tak, jak nauczała Pani Jesień o wspólnej, zgodnej zabawie. Sponsorami nagród był Pan Dyrektor Zespołu Zdzisław Szmytkowski oraz Rada Rodziców.

Dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu tego magicznego wydarzenia, które na zawsze pozostanie w naszych sercach.

ZSP nr 4 Tekst: mgr Angelika Dąbrowska, Zdjęcia: mgr Klaudia Kubiak