„Kochamy Twierdzę” – piesza wycieczka przedszkolaków szlakiem Baśki Murmańskiej.

Słoneczna aura zaprosiła nasze przedszkolaki 30 maja na wycieczkę, w poszukiwaniu białych misiów. Ale nie były to zwykłe pluszaki, a figurki słynnej niedźwiedzicy, która była ulubienicą polskich żołnierzy walczących z bolszewikami. Jej historia jest pasjonująca i zaskakująca. Warto aby każdy z nas się z nią zapoznał. Pomóc może nam w tym wycieczka śladami Baśki Murmańskiej. Na terenie Twierdzy Modlin znajdują się ukryte polarne misie, a każda figurka zawiera ciekawą informację dotyczącą tego ciekawego zwierzaka. Nasze przedszkolaki postanowiły poznać historię Baśki Murmańskiej i wybrały się w detektywistyczną wyprawę. Podczas poszukiwań znalazły 2 niedźwiadki i ich mamę, ale schowanych misiów jest dużo więcej. Przepiękna zielona sceneria ukryła białe misie, więc proponujemy, aby pozostałe misie dzieci odszukały ze swoimi rodzicami. Życzymy pomyślnych poszukiwań. Po zakończonej wycieczce na naszych poszukiwaczy czekały pyszne kiełbaski i kolorowe zabawy.

Tekst, foto: K. Kuczkowska