„Kochamy WAS…” – spotkanie z Babciami i Dziadkami w Publicznym Przedszkolu nr 4 w Twierdzy Modlin.

Styczeń jest wyjątkowym miesiącem, ponieważ wszystkie babcie i dziadkowie, którzy nas kochają, wspierają i zawsze są przy nas, obchodzą swoje święto. A Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. W życiu dziecka te wyjątkowe osoby stanowią nieodłączny element beztroskiego dzieciństwa, pełnego śmiechu, słodkości i licznych zabaw. Aby odwdzięczyć się za ich dobroć i serce przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 4 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 4 w Nowym Dworze Mazowieckim zaprosiły swoje kochane babcie i dziadków do przedszkola. Idealna okazja nadarzyła się 21 stycznia. Od samego rana z niecierpliwością przedszkolaki wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do drzwi przedszkola. Licznie przybyli: Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych. Dzieci włożyły w swój występ wiele uczucia i zaangażowania, chcąc pokazać swoim gościom jak są ważni dla nich. Niejednej babci i dziadkowi, łezka zakręciła się w oku. Oprócz licznych wierszy piosenek i tańców ten wyjątkowy dzień obfitował w także w inne atrakcje. Przedszkolaki zaprosiły babcie i dziadków na warsztaty plastyczne,  podczas, których wspólnie wykonały prezenty dla gości. Sprawne ręce i kreatywne pomysły pomogły stworzyć piękne laurki, świeczniki metodą decoupage czy aromatyczne kule do kąpieli. Nasi wyjątkowi goście sprawdzili się również jako aktorzy występując przedstawieniu pt. „Czerwony Kapturek”. Sprawdziliśmy również kondycję i poczucie rytmu niecodziennych goście podczas wspólnych zabaw przy muzyce. Ogromnie cieszy nas liczna obecność tak wyjątkowej publiczności, która z chęcią i radością uczestniczy w uroczystościach przedszkolnych i wspólnie spędza chwile z wnukami.  W ten uroczysty dzień na gości czekał także pyszny tort wykonany specjalnie na tę okazję przez szefową kuchni. To były naprawdę wyjątkowe chwile, pełne uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania. Babciu i Dziadku kochamy Was.

Tekst: K.Kuczkowska

Foto: M. Kaczmarek, M. Trzaska, G. Marciniak, M. Wieczorek