Kolonia Jura Krakowsko – Częstochowska, Kraków, Wieliczka i Energylandia 27.06-03.07.2021

Pod patronatem UKS REDUTA w pierwszych dniach wakacji odbyła się kolonia z udziałem uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w okolice Jury Krakowsko – Częstochowskiej, gdzie zwiedzano Grotę Łokietka, oglądano Maczugę Herkulesa, zamek w Pieskowej Skale. Bliskość natury, spacer wąwozami i piękne widoki dodały uroku spędzonym tam chwilom.

Grupa była zakwaterowana w Hotelu Galicja w Wieliczce stąd nieodłącznym punktem programu stało się zwiedzanie podziemi Kopalni w Wieliczce z którymi hotel sąsiadował. Ponadto bliskość tężni solankowych sprawiła , że koloniści mogli się cieszyć świeżym powietrzem i podziwiać uroki tego cudownego miejsca.

W programie różnorodnych atrakcji nie zabrakło także wizyty w godnym polecenia Parku Wodnym w Krakowie, Parku Jordana z szeroką gamą rekreacyjnych rozmaitości czy Ogrodzie Doświadczeń obfitującym w różnego rodzaju gry, urządzenia z różnych dziedzin nauki i techniki.

Tradycyjnie w Krakowie dzieci i młodzież odwiedziły smoka wawelskiego, a także spacerowały Traktem Królewskim podziwiając główne punkty miasta, widziały Kopiec Kościuszki, skąd widok na miasto miał charakter panoramiczny.

Ponadto uczestnicy koloni, wakacyjny czas spędzali na grach i zabawach ruchowych na lokalnym boisku Orlik oraz tańcach integracyjnych i towarzyskich kształtując poczucie rytmu, koordynację ruchową czy estetykę ruchu.

Podczas kolonii nie zabrakło także największych najprawdopodobniej emocji w Energylandii. Całodniowy pobyt w różnych strefach zabawy i tak okazał się za krótki.

Mamy nadzieję, że za rok również przeżyjemy tyle cudownych emocji, które w tym roku, w czasach pandemii miały szczególną wartość, były po prostu bezcenne.

Tekst i foto ZSP nr 4 – kierownik wyjazdu Barbara Siwek