KOLONIA MAZURY 2023

W dniach 17-22.07.2023 grupa młodszych uczniów z Zespołu Szkolno–Przedszkolnego nr 4 pod opieką wychowawców: p. K. Czekajło i p. A. Kamińskiej oraz kierownika wyjazdu p. B. Siwek uczestniczyła w kolonii letniej pod patronatem UKS REDUTA w miejscowości Wilkasy koło Giżycka.

W otoczeniu lasów i jezior dzieci spędziły czas, poznając okoliczne atrakcje i ciesząc się kąpielami w Jeziorze Czos w Mrągowie czy w Jeziorze Niegocin w Wilkasach oraz zajęciami sportowymi na terenie ośrodka. Płynęły statkiem po Jeziorze Niegocin. Uczestniczył w wycieczce do Kadzidłowa do Parku Dzikich Zwierząt, gdzie można było dotknąć i pogłaskać niektóre gatunki oswojonych zwierząt.

Dużo pozytywnych emocji dała uczestnikom wizyta w Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach i kąpiel w parku wodnym Tropikana, liczne atrakcje czy masaże wodne w jacuzzi. Uczestnicy kąpali się także w basenie w Wilkasach oraz grali w bilard i w kręgle, dla niektórych osób były to nowe formy sportowe z którymi do tej pory nie mieli styczności.

Na terenie ośrodka o bogatej infrastrukturze sportowej odbyły się liczne zajęcia sportowe, konkursy i turnieje, a w jeziorze – kąpiele, oraz inne atrakcje wodne jak deska sup czy rowerki wodne.

Czas minął aktywnie i bardzo szybko. Pozostały wspomnienia oraz nowe kontakty i znajomości, czyli coś co daje największą radość i energię do dalszego działania.

Dziękujemy rodzicom za zaufanie, dzieciom za wspólnie spędzony czas, prezesowi UKS REDUTA Panu Sławomirowi Krzeczkowskiemu oraz dyrektor szkoły Pani Emilii Napiórkowskiej za otwartość na działania. Mamy nadzieję na realizację kolejnych tego typu przedsięwzięć już za rok, a może nawet wcześniej, bo zimą podczas obozu zimowego.

Kierownik obozu – B. Siwek