Kolonia w Stegnie 2022.

W dniach 27.06-04.07.2022 56 osobowa grupa uczniów z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4, absolwentów szkoły i naszych sympatyków uczestniczyła w kolonii  letniej pod patronatem UKS REDUTA w miejscowości Stegna.

Pod okiem kadry pedagogicznej: p. A. Biegaj, p. A. Mizerskiej, p. J. Wilde oraz kierownika wyjazdu p. Barbary Siwek dzieci i młodzież zażywały kąpieli wodnych w morzu i na basenie, grały, bawiły się,  tańczyły i zwiedzały.

Odbyły się ponadto „Neptunalia” dla osób po raz pierwszy przebywających na kolonii  nad morzem  z grupą UKS Reduta. Otrzęsiny  wzbudziły wiele emocji i w efekcie dzięki nim, grono wilków morskich zostało powiększone.

W drodze do Stegny uczestnicy kolonii odbyli wycieczkę do zamku w Malborku, a już stacjonując nad morzem wycieczkę do rezerwatu przyrody Mewia Łacha, do Krynicy Morskiej i do Gdańska.

 W Gdańsku koloniści oglądali dwie interaktywne wystawy w Hevelianum: „Dookoła świata” oraz „Z energią”, gdzie w otoczeniu różnych ciekawostek zebranych w jednym miejscu  czas mijał bardzo szybko.

Dużą atrakcją były ponadto warsztaty i prelekcje z lokalnymi artystami i pasjonatami np. bursztynów czy znawcami pszczół. Pozyskane informacje i umiejętności zapewne zostaną wykorzystane nie raz w życiu naszych młodych podróżników.

Podczas kolonii dzieci i młodzież miały możliwość korzystania z różnych środków transportu i tu na uwagę zasługuje przejażdżka kolejką wąskotorową czy promem.

Wspólnie spędzony czas, pełen różnych atrakcji i aktywności minął bardzo szybko. Nawiązanych zostało wiele kontaktów i przyjaźni.

Dziękujemy rodzicom, którzy ufundowali swoim pociechom tak miły wakacyjny wyjazd.

Tekst i foto ZSP nr 4 – kierownik obozu  Barbara Siwek