„Kolorowo czuję i konstruuję” – sensoryczne zabawy w ogrodzie.

Wszystko, co widzimy i postrzegamy, doświadczamy dzięki naszym zmysłom. Słyszymy śpiew ptaków, czujemy zapach kwiatów, widzimy wielobarwne kolory, sprawdzamy smak potraw czy oceniamy dotykiem twardość przedmiotów. Wszystko to prowadzi nas do codziennego odkrywania świata. Aby lepiej wzbogacić dorobek zmysłowy przedszkolaków, nasz ogród przedszkolny 29 maja zamienił się w wielobarwną scenę sensoryczną. Podczas zabaw mogliśmy doświadczyć malowania palcami na folii, rysowania w mące czy tworzenia niezwykłych mas plastycznych. Każda zabawa wzbudzała wiele radości i zaciekawienia, bo nie codziennie można się bawić w mieszaninach różnych produktów. Dodatkowo nasze uszy odbierały dźwięki najbliższego otoczenia tj. śpiew ptaków, szum wiatru czy śmiech kolegów. Wszystkie nasze zmysły zostały nasycone miły bodźcami, w tym zmysł smaku dzięki owocowej przekąsce. Cieszymy się, że świat jest tak piękny.

Tekst: K. Kuczkowska
zdjęcia : K. Kuczkowska, K. Czekajło