Konkurs pt. „Najpiękniejsze kolędy i pastorałki” w przedszkolu.

Dnia 10 grudnia 2021 roku w naszym przedszkolu odbył się konkurs wokalny pt. „Najpiękniejsze kolędy i pastorałki”. Celem konkursu było rozwijanie zdolności artystycznych dzieci, promowanie młodych talentów oraz kształtowanie umiejętności pokonywania lęku przed występami publicznym. Ideą konkursu było także zintegrowanie dzieci z różnych grup przedszkolnych, podtrzymywanie tradycji śpiewu kolęd wśród młodego pokolenia oraz poszerzenie wiedzy na temat tradycji bożonarodzeniowych.

 Dzieci podczas występów na scenie zaprezentowały ulubione utwory muzyczne o charakterze bożonarodzeniowym. Swoje talenty zaprezentowało ponad dwadzieścia przedszkolaków spośród różnych grup wiekowych. Ponadto podczas uroczystości odbyły się nie tylko występy indywidualne, ale również grupowe, gdyż każda grupa wspólnie zaśpiewała wcześniej przygotowaną kolędę. Młodzi artyści wykonywali zarówno tradycyjne kolędy m.in.: „Lulajże Jezuniu”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Jezus Malusieńki”, jak i współczesne pastorałki i piosenki o charakterze świątecznym m.in.: „Świeć gwiazdeczko”, „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi”, „Jest taki dzień”. Przedszkolaki zaprezentowały wspaniałe talenty wokalne, wzbogacone gestykulacją lub choreografią. Wykony zostały udoskonalone również ciekawymi strojami i rekwizytami. Każdy występ nagradzany był gromkimi brawami! Dzięki tym elementom podczas konkursu wytworzyła się świąteczna atmosfera. Występy indywidualne zostały ocenione przez jury, które po naradzie wyłoniło zwycięzców. Członkiem jury był Przewodniczący Rady Powiatu nowodworskiego Zdzisław Szmytkowski, który wyróżnił zwyzięzcę konkursu nagrodą specjalną.

  1. Tymoteusz Kostrubiec
  2. Laura Trzeciak
  3. Zofia Jarząbek

Na zakończenie konkursu odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów dla zwycięzców oraz wszystkich uczestników konkursu.  Dziękujemy rodzicom za współpracę i przygotowanie dzieci, a przedszkolakom za piękne występy. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

Tekst, zdjęcia: A. Kowalska