Konkurs recytatorski pt. ,,Ulubione rymowanki’’ w przedszkolu.

Dnia 27 października 2021 roku w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski ,,Ulubione rymowanki’’. Celami konkursu było rozwijanie uzdolnień recytatorskich i aktorskich dzieci, promowanie talentów, kształtowanie wrażliwości na piękno poezji w języku ojczystym, rozwijanie aktywności dziecięcej oraz kształtowanie umiejętności pokonywania niechęci lub lęku przed wystąpieniem publicznym. Konkurs podzielony został na dwie kategorie: dzieci młodszych (3-4– letnich) oraz starszych (5 – letnich). Podczas występów na scenie, dzieci zaprezentowały swoje ulubione wiersze polskich poetów. Uczestnicy najchętniej sięgali do twórczości Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Bożeny Formy, Anny Kacy, Ludwika Jerzego Kerna i wielu innych interesujących pozycji z literatury dziecięcej. Prezentacje odbyły się w przyjaznej i miłej atmosferze, co dodało dzieciom odwagi. Przedszkolaki zaprezentowały wspaniały talent aktorski, wzbogacony gestykulacją, mimiką twarzy oraz ciekawymi strojami i rekwizytami. Każdy występ nagradzany był gromkimi brawami! Po obradach, jury wyłoniło zwycięzców:

w kategorii dzieci młodszych

  • Miejsce I – Pola Myśliwiec z gr. ,,Motylki’’
  • Miejsce II – Paula Łukasz z gr. ,,Tygryski’’
  • Miejsce III – Hanna Chojnacka z gr. ,,Tygryski’’

w kategorii dzieci starszych

  • Miejsce I – Andrzej Sekutowicz z gr. ,,Delfinki’’
  • Miejsce II – Michał Sasin z gr. ,,Delfinki’’
  • Miejsce III – Julia Sałata z gr. ,,Żabki’’

Na zakończenie konkursu odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów dla zwycięzców oraz wszystkich uczestników konkursu.

Dziękujemy rodzicom za współpracę i przygotowanie dzieci do konkursu, a przedszkolakom za piękne występy. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.