Konkurs ,,WARSZAWSKA SYRENKA”

          28 marca 2023 r. odbyły się miejskie eliminacje 46. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka’, który to od wielu już lat jest pokarmem dla duszy i udowadnia, że siła poezji i prozy nigdy nie zginie. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice:

– Antonina Brańska z klasy III b

– Faustyna Swatek z klasy 4b

– Maria Kilian z klasy 6b.

              Mimo że tym razem nie odnieśliśmy zwycięstwa w żadnej kategorii wiekowej, to sam występ każdej z dziewcząt był ich wielkim sukcesem. Nie jest bowiem prostą sprawą recytować utwory przed nieznaną publicznością i mierzyć się z własną tremą. Dziewczyny spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem publiczności. Pochwał nie szczędziła im też jurorka tegorocznych eliminacji – pani Joanna Dunikowska-Paź, dziennikarka TVN24. Przypomnieć należy, że pani Asia jest absolwentką naszej szkoły w Modlinie Twierdzy, więc spotkanie z nią i rozmowa, było dla nas niesamowitym przeżyciem.