Lekcje w Muzeum Narodowym w Warszawie.

Uczniowie naszej szkoły w maju i czerwcu wzięli udział w cyklu bezpłatnych lekcjach muzealnych zorganizowanych przez Muzeum Narodowe w Warszawie z okazji jubileuszu 160cio-lecia Muzeum. Organizatorem wyjazdów była p. Anna Dąbrowiecka z wychowawcami klas.

Uczniowie klas 7a, 7b i 7c uczestniczyli w lekcjach pt.: „Muzealne przeboje”, klasa 6a w lekcji pt.: „Co mówią obrazy?”, a klasa 5b „Świat mitów”. Wszystkie lekcje okazały się bardzo interesujące. Uczniowie mieli okazję obejrzeć również poszczególne galerie muzeum. Szczególne wrażenie zrobił na nich ogromny obraz Jana Matejki pt.: „Bitwa pod Grunwaldem” (426 x 987 cm). Niezwykłe było również oglądanie egipskich mumii i sarkofagów, a także fresków przywiezionych przez polskich archeologów z kościoła z Faras w Sudanie.

Dodatkowym punktem programu (w oczekiwaniu na otwarcie muzeum) był spacer po dziedzińcu Muzeum Wojska Polskiego i oglądanie samolotów, wozów bojowych i sprzętu artyleryjskiego będącego kiedyś na wyposażeniu naszego wojska.

Po wizycie w Muzeum Narodowym uczniowie (oprócz klasy 5b) mieli okazję odwiedzić ogród na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie zobaczyli ciekawe rozwiązania architektury krajobrazu: pergole, kładki, schodki, tunele połączone z różnorodną roślinnością oraz stawem i wodospadem. Jest to jeden z największych i najpiękniejszych ogrodów dachowych w Europie.

Każda klasa wróciła z wycieczki zadowolona.

Tekst i foto ZSP nr 4 – Anna Dąbrowiecka

Klasa 7c – wyjazd 18.05.2022.

Klasa 7b 19.05.2022.

Klasa 7a 20.05.2022.

Klasa 6a 07.06.2022.

Klasa 5b 09.06.2022.