Letni obóz UKS “REDUTA” w Łebie.

W dniach 11-18.08.2020 r. UKS „REDUTA” już po raz drugi tego lata był organizatorem obozu rekreacyjno – profilaktycznego, tym razem nad morzem w Łebie. W obozie uczestniczyło 52 dzieci i młodzieży pod opieką kadry pedagogicznej: B. Siwek – kierownika wyjazdu, oraz wychowawców: Pani E. Napiórkowskiej, Pani Bożeny Nalewajk, Pani Anny Kamińskiej oraz Pani Katarzyny Grzyb.

Tegoroczny wyjazd w dobie pandemii Covid podobnie do lipcowego wyjazdu na Mazury wyglądał nieco inaczej. Szczególną uwagę zwracano na zachowanie zasad higieny, oraz na dezynfekcję rąk. Uczestnikom mierzono temperaturę ciała, posiłki spożywano w restauracji zachowując dystans wobec innych grup. W programie zaś znalazło się dużo zajęć sportowych
i rekreacyjnych na świeżym powietrzu.

Pogoda dopisywała naszym uczestnikom przez wszystkie dni pobytu, stąd każdego dnia odbywały się kąpiele w morzu i zabawy na plaży. Uczestniczyliśmy w „Neptunaliach”, podczas których osoby spędzające czas nad morzem na obozie po raz pierwszy przeszły chrzest, stając się wilkami morskimi.

Już  pierwszego dnia poznaliśmy  jedną z głównych atrakcji tego miejsca, czyli Słowińskiego Parku Narodowego. Grupa pojechała meleksami, później statkiem a na koniec na pieszo do wydmy Łąckiej – największej polskiej pustyni, a do tego wyjątkowo malowniczej. Miejsce swoją niezwykłością urzekło nas co potwierdziły przepiękne zdjęcia.

Byliśmy także w labiryncie 3D, największym obiekcie tego typu w regionie oraz w Crazy Parku, gdzie czekały różnego typu niespodzianki, a wśród nich tor przeszkód, dom strachu, osiołki, rowerki wodne, park linowy oraz wiele innych atrakcji.

Niemałą atrakcją była także wizyta w Sea Parku w Sarbsku z pokazami fok i uszatek, piracką strefą zabawy oraz replikami stworzeń morskich i wraku statku odwróconego do góry nogami, gdzie zaburzona grawitacja a raczej jej brak dała się odczuć, podobnie jak w piernikowym domku, również odwróconym do góry nogami, który oglądaliśmy tuż obok naszego ośrodka zakwaterowania. Zabawa z grawitacją zapewne pozostanie na długo w pamięci.

Atrakcji i niespodzianek podczas całego obozu naprawdę nikomu nie brakowało, ponadto było aktywnie i sportowo, zarówno podczas rozgrywanych meczy w piłkę siatkową i plażową, koszykową, cymbergaja, czy podczas skoków na trampolinach oraz w czasie naszych ulubionych zajęć tanecznych, karaoke czy dyskoteki.

Dodatkowo podczas  obozu odbyły się różnego rodzaju quizy, turnieje czy konkursy plastyczne, jak chociażby z okazji 100 rocznicy Bitwy Warszawskiej, która przypadała właśnie w trakcie trwania naszego obozu, gdzie najaktywniejsi mieli możliwość zdobycia  nagród tematycznych.

Dziękujemy prezesowi UKS REDUTA  Panu S. Krzeczkowskiemu za pomoc w organizacji przedsięwzięcia,  oraz Dyrektorowi Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 4 Panu Z.  Szmytkowskiemu za wsparcie, a zwłaszcza rodzicom, którzy nam powierzyli swoje pociechy i sfinansowali wyjazd.

Tekst i foto ZSP nr 4 – kierownik obozu B. Siwek