„Mamo, Tato jestem przedszkolakiem” czyli Pasowanie na Przedszkolaka w Twierdzy Modlin.

Dnia 27.10.2022 roku w naszym Przedszkolu odbyła się ważna uroczystość: Pasowanie na Przedszkolaka. Był to szczególny dzień dla dzieci, które we wrześniu po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola. Uroczystość rozpoczęła się krótkim programem artystycznym, w czasie, którego przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności taneczne, recytatorskie oraz wokalne. Był to pierwszy debiut artystyczny, do którego podeszły z wielkim entuzjazmem. Zgromadzona widownia mogła podziwiać dzieci w różnych tanecznych krokach zaczynając od ludowego „Grozika” i „ Kukułeczki” w wykonaniu najmłodszych przedszkolaków, poprzez walc i taniec współczesny w wykonaniu dzieci z grup najstarszych. Oprócz starannie wyćwiczonych kroków nie zabrakło odpowiednich rekwizytów oraz barwnych i dostojnych strojów, które wzbogaciły każdy występ.  Po części artystycznej dzieci złożyły uroczyste ślubowanie i obiecały być dzielnymi przedszkolakami. Pani Dyrektor Emilia Napiórkowska kładąc na ramieniu każdego dziecka „czarodziejską kredkę” dokonała uroczystego pasowania, nadając im miano Przedszkolaka. Podczas pasowania odbył się również pokaz eko strojów wykonanych przez uczestników konkursu. Dzieci prezentowały stroje, które wykonały wspólnie z rodzicami w domu. Kreatywność rodziców i dzieci pozytywnie zaskoczyła wszystkich zgromadzonych na hali. Stroje powstały z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu np. kartony, worki, gazety, butelki plastikowe, folia spożywcza itp. Małe ekomodelki i ekomodele prezentowali na wybiegu swoje „ekokreacje”. Dzieci świetnie się przy tym bawiły, a co najważniejsze nauczyły się, że już z niepotrzebnych nam przeróżnych rzeczy, które byśmy wyrzucili można stworzyć coś nowego co może nam się przydać. Każde dziecko, które wykonało strój zostało nagrodzone. Jury wyłoniło zwycięzców konkursu. Swoje słowa podziękowania za zaproszenie i uznania dla wspaniałego występu naszych podopiecznych przekazały Pani Dyrektor Emila Napiórkowska, Wicedyrektor Pani Irena Wiśniewska, Przewodniczący Rady Powiatu Pan Zdzisław Szmytkowski, Radna Miasta Nowy Dwór Mazowiecki Pani Justyna Paszkiewicz oraz Pani Maria Bardoni, przedstawiciel Uniwersytetu III Wieku. Był to pamiętny dzień, pełen miłych wrażeń. Niezapomniane emocje będą mogły powrócić dzięki pamiątkowym fotografiom, robionym podczas uroczystości.  Na pamiątkę Pasowania każdy przedszkolak otrzymał dyplom oraz drobny upominek. Także słodkie przekąski przekazane przez zaproszonych gości trafiły do każdego małego artysty, za co serdecznie dziękujemy. Mali artyści spisali się na medal. Na koniec uroczystości, przeszli do swoich sal, w których na co dzień spędzają swój czas. Tam czekała na nich niespodzianka – słodki poczęstunek.

Wszystkim dzieciom życzymy wielu sukcesów, nowych przyjaźni i samych radosnych chwil spędzonych w przedszkolu!