“Mamo, Tato – jestem przedszkolakiem”

Dnia 20 października 2021r. w Publicznym Przedszkolu nr 4 w Nowym Dworze Mazowieckim  odbyło się ,,Pasowanie na przedszkolaka”. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: dyrektor Pan Zdzisław Szmytkowski, burmistrz miasta Nowy Dwór Mazowiecki Pan Jacek Kowalski, proboszcz parafii Modlin Twierdza ksiądz Janusz Nawrocki, przewodnicząca Rady Rodziców Pani Magdalena Piotrowska, seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz rodzice. Uroczystość rozpoczęła się od zaprezentowania programu artystycznego przez dzieci z poszczególnych grup. Na tle przepięknej, jesiennej dekoracji przedszkolaki popisywały się swoimi umiejętnościami recytatorskimi i tanecznymi. Każda grupa przedstawiła swój niepowtarzalny taniec w pięknych kolorowych strojach. Dla najmłodszych dzieci był to pierwszy, bardzo ważny występ przed publicznością. Po części artystycznej  wszystkie dzieci złożyły przyrzeczenie bycia odpowiedzialnym przedszkolakiem. Następnie przyszła długo oczekiwana przez wszystkich chwila „Pasowania na Przedszkolaka”.  Za pomocą “magicznego” ołówka  dyrektor Pan Zdzisław Szmytkowski pasował każdego malucha na prawdziwego przedszkolaka Publicznego Przedszkola nr 4. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech. Podczas uroczystości mieliśmy również okazję zobaczyć pokaz „Jesiennych kapeluszy”. Wszystko to za sprawą konkursu organizowanego przez naszą placówkę. Prac konkursowych było wiele, a każda piękna i wyjątkowa. Po burzliwych obradach, jury wyłoniło jednak zwycięzców i tak:  III miejsce zajęła Pola Myśliwiec, miejsce II zajął Igor Nurzyński, a miejsce I przypadło Kornelii Szczygieł. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i dyplomy za zaangażowanie, twórczość i czas poświęcony na przygotowanie pięknych kapeluszy. Nagrody rodzicom laureatów, którzy dzielnie wspierali swoje pociechy w tworzeniu pięknych prac, wręczył i ufundował Dyrektor Zespołu, Pan Zdzisław Szmytkowski. Natomiast małym triumfatorom nagrody przekazała wiceprezes Stowarzyszenia Społeczno – Oświatowego „Subsidium”, Pani Patrycja Kulesza. Na koniec uroczystości, wszystkie przedszkolaki wróciły do swoich sal, w których czekała na nich zdrowa i słodka niespodzianka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia, każdy przedszkolak otrzymał dyplom oraz kolorową książeczkę z dedykacją. Emocje i przeżycia, towarzyszące tej uroczystości, dla wszystkich jej uczestników stały się początkiem kilkuletniej podróży, w której udział wezmą nie tylko dzieci, ale także rodzice i wszyscy pracownicy naszego przedszkola. Celem tej podróży jest osiągnięcie przez dzieci wiedzy, umiejętności i sprawności, które pozwolą im na podjęcie obowiązku szkolnego i wyróżnią je w przyszłości jako absolwentów naszego przedszkola.

Tekst: M. Marciniak
Zdjęcia: E. Szczygieł