Marysia Napiórkowska finalistką miejskiego konkursu „Warszawska Syrenka”.


21 marca w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbył się drugi etap konkursu recytatorskiego „ Warszawska Syrenka. W jury zasiadła tym razem pani Lucyna Malec, aktorka teatru Kwadrat. Pod opieką pani Beaty Kielar naszą szkołę reprezentowali: Łucja Swatek i Blanka Siwek z klasy 5b, Faustyna Swatek z klasy 3b, Julek Budzowski z 2b i ja, Marysia Napiórkowska z 2a. Tak, jak w ubiegłym roku swoim występem oczarowała publiczność Marysia Napiórkowska.
Będzie miała okazję zaprezentować się na scenie w Warszawie.
Brawo Maria! Będziemy „trzymać kciuki” za Ciebie 9 kwietnia.
Tekst i foto ZSP nr 4 – BK
Pierwszy dzień wiosny…
Pomysły na pożegnanie zimy bywają różne… Jedni topią marzannę, inni urządzają „Dzień Wagarowicza”. My, szkolni finaliści konkursu “Warszawska Syrenka”: Łucja Swatek i Blanka Siwek z klasy 5b, Faustyna Swatek z klasy 3b, Julek Budzowski z 2b i ja, Marysia Napiórkowska z 2a, powitaliśmy wiosnę na miejskich eliminacjach poświęconego poezji konkursu recytatorskiego. Do Nowodworskiego Ośrodka Kultury udaliśmy się komunikacją miejską. Do rozpoczęcia występów mieliśmy mnóstwo czasu, więc postanowiliśmy wysiąść wcześniej, aby dotrzeć na miejsce spacerem, przez park, a przy okazji wypróbować huśtawki, odświeżyć nasze młode umysły i dotlenić płuca. Na miejscu spotkało nas niemiłe zaskoczenie. Tłum… Konkurencji!!! Drżeliśmy ze strachu przed rywalami, zżerała nas trema, ale jako prawdziwi profesjonaliści daliśmy radę. Po burzliwych zmaganiach okazało się, że nasza szkoła po raz kolejny będzie reprezentować NDM
w Warszawskim finale konkursu. Wygraną uczciliśmy przy kawiarnianym stoliku… Ciacha miały smak zwycięstwa
Marysia Napiórkowska klasa 2a