Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w przedszkolu.

W dniu 07 listopada 2022r. Publiczne Przedszkole nr 4 w Modlinie Twierdzy dzięki obchodzonemu Dniu Postaci z Bajek, zamieniło się w niezwykłą krainę bajkowych postaci. Zawitały do niej wróżki, księżniczki, kowboje, jednorożce, Batmany, Spidermany i wiele innych postaci pochodzących z różnych bajek. Gościem specjalnym była Pani Dyrektor Emilia Napiórkowska, która wcieliła się w postać księżniczki Fiony, a towarzyszył jej Shrek. W tym dniu zabawom, konkursom i tańcom nie było końca. Dzieci wysłuchały fragmentów najbardziej znanych baśni i bajek, rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą. Dzieci brały udział w bajkowym quizie. Segregowały rekwizyty z bajek, układały puzzle. Dziewczynki miały okazję stać się Kopciuszkiem, który oddzielał ziarna od grochu. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Taki dzień jak ten to dobra okazja, by zachęcić wszystkich do czytania bajek już od najmłodszych lat. To właśnie one pomagają rozwijać naszą wyobraźnię, ćwiczyć pamięć, zdobywać wiedzę na różne tematy. Bajki i baśnie, zarówno te czytane, jak również te oglądane odgrywają bardzo ważną rolę w życiu każdego dziecka. Dzięki nim dzieci uczą się rozróżniać dobro od zła, uczą się koleżeństwa i chęci pomocy innym. Na koniec bajkowego, pełnego radości i dobrej zabawy dnia, wszystkie dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie na tle bajkowej dekoracji przygotowanej specjalnie na tę okazję. Był to dzień pełen wrażeń.

Tekst: M. Zakrzewska
Foto: K. Czekajło