Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Nowym Dworze Mazowieckim

MIKOŁAJKI

Miejski Żłobek nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim
Mikołajkowe Spotkanie

Mikołajki w Miejskim Żłobku nr1 to bardzo ważne wydarzenie dla wszystkich dzieci. Maluszki już od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały dostojnego gościa, zadając ciągle te same pytanie: Czy dzisiaj przyjdzie Św. Mikołaj? O której będzie Mikołaj?  – bo przecież wczoraj padał śnieg aby Święty Mikołaj mógł przyjechać swoim magicznym zaprzęgiem – saniami ciągniętymi przez renifery. Tuż po przeczytaniu  Listu od Świętego Mikołaja  oraz zaśpiewaniu przez dzieci piosenki ,,To Mikołaj’’ w drzwiach naszego żłobka pojawił się długo oczekiwany ,,prawdziwy’’ Święty Mikołaj . Gość z dalekiej Laponii wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach naszych milusińskich. Wszyscy przywitaliśmy Świętego Mikołaja gorąco i serdecznie oraz zaprosiliśmy do wspólnej zabawy  podczas której wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia. Na zakończenie wspaniałej zabawy Mikołaj obdarował dzieci słodkim upominkiem. Na dzieci w tym dniu czekał również pyszny poczęstunek przygotowany przez nasze panie kucharki. Drogi Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i za radość jaką podarowałeś naszym dzieciom. Do zobaczenia za rok.

Tekst: Marzena Bojar
Zdjęcia: Blanka Rutkowska

Zabawa Mikołajkowa

Piątek 4 grudnia był szczególnym dniem w Miejskim Żłobku nr 1 dla naszych milusińskich. W tym dniu dzieci miały piękne stroje w kolorze czerwonym, od rana wybrzmiewały piosenki o Mikołaju i panowała radosna atmosfera. Przy dźwiękach dzwoneczków odwiedził nas Święty Mikołaj, który wywołał uśmiech na twarzach maluszków. Dzieci z radością zaprosiły Mikołaja do wspólnej zabawy, tańca i śpiewu. Uroczy gość za to obdarował naszych milusińskich drobnymi upominkami. Miło spędzony czas uświetniły zdjęcia.

Foto: mgr Marta Kaczmarek-Antos
Tekst: Ewelina Boczek