Mikołajki w Miejskim Żłobku nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim

6 grudnia – jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
i każde dziecko prezent dostanie.
A kiedy rozda już prezenty,
wraca do nieba uśmiechnięty”

Wtorek, szóstego grudnia, długo wyczekiwany dzień, w którym dzieci jak zaczarowane same szybko wstały i bez żadnego ociągania pojawiły się w żłobku. Każde dziecko cały rok ciężko pracowało na to, aby właśnie w tym dniu spotkać Świętego Mikołaja i móc odebrać od Niego podarunek. 6 grudnia nasze dzieci odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko MIKOŁAJ- niezwykle wesoły, rozmowny i chętny do wspólnej zabawy i tańca. Pomimo braku białego puchu, jak co roku przybył na czas. Spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci słodkimi prezentami. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

Foto: Blanka Rutkowska
Artykuł: Blanka Rutkowska

Miejski Żłobek nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim
Mikołajkowe Spotkanie

Mikołajki w Miejskim Żłobku nr1 to bardzo ważne wydarzenie dla wszystkich dzieci. Maluszki już od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały dostojnego gościa, zadając ciągle te same pytanie: Czy dzisiaj przyjdzie Św. Mikołaj? O której będzie Mikołaj?  – bo przecież wczoraj padał śnieg aby Święty Mikołaj mógł przyjechać swoim magicznym zaprzęgiem – saniami ciągniętymi przez renifery. Tuż po przeczytaniu  Listu od Świętego Mikołaja  oraz zaśpiewaniu przez dzieci piosenki ,,To Mikołaj’’ w drzwiach naszego żłobka pojawił się długo oczekiwany ,,prawdziwy’’ Święty Mikołaj . Gość z dalekiej Laponii wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach naszych milusińskich. Wszyscy przywitaliśmy Świętego Mikołaja gorąco i serdecznie oraz zaprosiliśmy do wspólnej zabawy  podczas której wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia. Na zakończenie wspaniałej zabawy Mikołaj obdarował dzieci słodkim upominkiem. Na dzieci w tym dniu czekał również pyszny poczęstunek przygotowany przez nasze panie kucharki. Drogi Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i za radość jaką podarowałeś naszym dzieciom. Do zobaczenia za rok.

Tekst: Marzena Bojar
Zdjęcia: Blanka Rutkowska

Zabawa Mikołajkowa

Piątek 4 grudnia był szczególnym dniem w Miejskim Żłobku nr 1 dla naszych milusińskich. W tym dniu dzieci miały piękne stroje w kolorze czerwonym, od rana wybrzmiewały piosenki o Mikołaju i panowała radosna atmosfera. Przy dźwiękach dzwoneczków odwiedził nas Święty Mikołaj, który wywołał uśmiech na twarzach maluszków. Dzieci z radością zaprosiły Mikołaja do wspólnej zabawy, tańca i śpiewu. Uroczy gość za to obdarował naszych milusińskich drobnymi upominkami. Miło spędzony czas uświetniły zdjęcia.

Foto: mgr Marta Kaczmarek-Antos
Tekst: Ewelina Boczek