„Mikołajki” w przedszkolu w Modlinie Twierdzy.

6 grudnia jak dobrze wiecie
Święty Mikołaj chodzi po świecie,
Dźwiga swój worek niezmordowanie
I każde dziecko prezent dostanie.
A kiedy rozda  wszystkie prezenty
Wraca do domu uśmiechnięty.

Mikołajki w przedszkolu to ważne wydarzenie dla wszystkich dzieci. W ten wyjątkowy  dzień przedszkolaki  czekały na bardzo miłego i długo oczekiwanego gościa , który odwiedza nas w tym dniu co roku.  Jednak za nim przybył nasz gość rano w przedszkolu niespodziewanie pojawił się z workiem słodyczy Burmistrz Nowego Dworu Jacek Kowalski z radną Panią Justyną  Paszkiewicz. Następnie gdy wszyscy zebraliśmy się na pięknie udekorowanej sali w holu rozległ się dźwięk dzwonka i donośne ,,ho, ho, ho”.  W drzwiach pojawił się on- nasz ukochany Święty Mikołaj, który  dźwigał  na plecach ciężki worek z prezentami. Pomimo braku białego puchu  przybył na czas. W tym roku  Święty Mikołaj odwiedził nas z Panią Mikołajową, w którą wcieliła się pani dyrektor Emilia Napiórkowska. Gdy zasiedli wygodnie na specjalnie przygotowanych saniach zapadła cisza.  Goście z Dalekiej Laponii wywołali wiele radości i uśmiechu na twarzach przedszkolaków, ponieważ wręczyli prezenty dla każdej grupy przedszkolnej. Z tej radości i wdzięczności dzieci zatańczyły dla naszych gości. Spotkanie przebiegło w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Miłym akcentem spotkania były wspólne zdjęcia , podczas których każdy przedszkolak mógł usiąść na kolanach Świętego Mikołaja , przytulić się do niego, a nawet pociągnąć za śnieżnobiałą brodę. I gdy wszyscy myśleli że to już koniec niespodzianek, odwiedził nas jeszcze jeden Święty Mikołaj, w którego wcielił się proboszcz Janusz Nawrocki. Miły gość przyniósł radość i słodkości dla dzieci.  Wyjątkowa wizyta wprowadziła wszystkich w radosny i magiczny klimat zbliżających się świąt , a każde dziecko wychodząc do domu otrzymało słodki upominek zakupiony przez Radę Rodziców.

Tekst :E. Boczek
Foto: M. Trzaska