Mobilne Planetarium w Publicznym Przedszkolu nr 4 w Modlinie Twierdzy.

W środę 05.02.2020 r. dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w seansie edukacyjnym w mobilnym planetarium pt. „Mój kosmos” oraz „Życie drzew”. Nadmuchiwana ogromna kopuła stanowiła idealną namiastkę kosmosu oraz wewnętrznego świata roślin. Zaciemnione wnętrze zapewniło niepowtarzalny klimat i umożliwiło dogłębne przeżycie każdej fazy multimedialnej projekcji. W jednej chwili przedszkolaki przeniosły się w świat zagadek kosmosu i obejrzały pokazy multimedialne. Wraz z głównymi bohaterami dzieci z grupy „Tygryski” i „Motylki” odkrywały wspaniały świat drzew, dowiedziały się, jakie znaczenie mają rośliny dla życia na ziemi, jak drzewa rosną, jak transportują wodę pod wpływem grawitacji na szczyt korony i w jaki sposób umożliwiają życie na Ziemi poprzez produkcję tlenu. Zaś dzieci z grupy „Żabki”, „Delfinki” oraz „Pszczółki” dowiedziały się i zobaczyły jak powstał wszechświat, galaktyki, układ słoneczny, poznały planety i mogły zobaczyć gwiazdozbiory. Dla dzieci pokaz w przenośnym planetarium z pewnością był dużym urozmaiceniem i przeżyciem, który pozostawił niezapomniane wrażenia. Był jednocześnie wspaniałym wprowadzeniem do świata planet, gwiazd i kosmosu, a także jest idealnym animowanym seansem dla najmłodszych, który podnosi świadomość ochrony środowiska naturalnego, w którym żyjemy. Cieszymy się, że przedszkolaki miały możliwość uczestniczyć w wyjątkowej podróży przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii.

Tekst: P. Pasternakiewicz – Ruchała

Foto: M. Kaczmarek