Narodowe Czytanie

        Narodowe Czytanie to coroczna akcja wspólnego czytania wybranej lektury pod patronatem Prezydenta RP. Lekturą tegorocznej 12. odsłony Narodowego Czytania było” Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Powieść Elizy Orzeszkowej została wybrana z uwagi na tematykę Powstania Styczniowego, którego 160-lecie obchodzimy w tym roku.

                       Narodowe Czytanie 2023 odbyło  się w sobotę, 9 września tradycyjnie w Ogrodzie Saskim w Warszawie. Tego też dnia  nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji.  Co prawda, nie byliśmy  w Ogrodzie Saskim, ale spotkaliśmy się na pikniku przed szkołą.

     Uczniowie klas: 5a, 7b i 8a  wraz z nauczycielami języka polskiego, Anną Kamińską, Anną Kłosowską i Magdaleną Łuszczyńską, podczas pikniku  na trawie czytali wspólnie fragmenty „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.  

                   Akcja miała na celu popularyzację czytelnictwa, a także wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej poprzez kontakt ze szczególnie uznanymi dziełami naszej polskiej literatury.

         To nietypowe w tym roku spotkanie z książką na pewno pozostanie w pamięci  naszych uczniów!