Obchody Międzynarodowego Dnia Dziecka w Publicznym Przedszkolu nr 4 w Modlinie Twierdzy.

Jednym z najbardziej radosnych dni w roku dla dzieci jest Dzień Dziecka. Tego dnia najmłodsi oczekują wielu atrakcji i zabaw z okazji ich święta. Zgodnie z tradycją naszego przedszkola ten wyjątkowy czas świętowaliśmy już od 30 maja. W tym roku zamieniliśmy nasze przedszkole w festiwal kolorów, w którym każdego dnia obowiązywała inna barwa, zarówno ubioru jak i posiłku. ZIELONY dzień to zielona łąka wyczarowana paluszkami dzieci na foli. Radości i zabawy podczas malowania było bardzo wiele, a kreatywne kwiaty i motyle cieszyły oczy zgromadzonej widowni w ogrodzie przedszkolnym. Tam również czekało na nas wiele niespodzianek podczas dnia CZERWONEGO, a mianowicie pokaz baniek mydlanych. Tym razem w roli głównej animatorów kolorowych kulek były same przedszkolaki. Za sprawą magicznego płynu wyczarowały dywan migających małych i dużych baniek. Zachwyt ze wspólnie wykonanego zadania było słychać jeszcze podczas opowiadań w salach przedszkolnych. Nie zapomnieliśmy również o wyjątkowej bohaterce naszej miejscowości – Baśce Murmańskiej. Podczas dnia POMARAŃCZOWEGO udaliśmy się na wycieczkę jej szlakiem w celu odnalezienia ukrytych figurek małej niedźwiedzicy. Dowiedzieliśmy się również wielu ciekawych rzeczy dotyczących tej szczególnej postaci. Zakończeniem wycieczki było wykonanie artystycznej ramki ze zdjęciem Baśki Murmańskiej. Kolejny dzień BIAŁY niósł ze sobą ducha rywalizacji. Pod hasłem „Sport to zdrowie” wyruszyliśmy na orlik, aby zmierzyć się w konkurencjach sportowych. Głównym celem zawodów było zachęcanie dzieci do aktywności ruchowej na świeżym powietrzu, ćwiczenie sprawności fizycznej, a przy tym nabywanie wiary we własne siły i możliwości. Podczas zabaw sportowych panowała atmosfera radości, satysfakcji i życzliwości. Wszyscy godnie reprezentowali swoje drużyny, dlatego każdy z nas otrzymał okolicznościowy medal sportowca. Dzień ŻÓŁTY okazał się być dla najmłodszych wyjątkowy, ponieważ jak małe pszczółki pracowały intensywnie w produkcji świec woskowych. Zabawy manualne z nietypowymi materiałami dostarczyły dzieciom niesamowitych doznań sensorycznych. Cieszyły zarówno wzrok jak i węch, a przede wszystkim dawały satysfakcję z samodzielnie wykonanego produktu. Każda świeczka była wyjątkowa i niepowtarzalna. Ponadto przedszkolaki zaczerpnęły wiedzy na temat pszczół, ich pracy i roli w życiu człowieka. Miały również okazję zobaczyć prawdziwe pszczoły oraz odszukać wśród nich królową. Na koniec otrzymały miodek od pracowitych owadów. Tym miłym akcentem zakończyliśmy ostatni dzień uroczystości poświęconej naszym maluchom. Wszystkie atrakcje pochłaniały niespożytą energię dzieci oraz wywołały uśmiechy na ich twarzach. Ale co to byłby za Dzień Dziecka bez prezentów. Dlatego 1 czerwca do domów wróciliśmy nie tylko z uśmiechem na twarzy, ale również kolorową książką, bańkami mydlanymi i słodkim upominkiem. Podczas całego kolorowego tygodnia nie zabrakło muzycznych, wesołych zabaw, słodkiej waty cukrowej, popcornu, pysznych ciast i innych słodkości oraz radosnego śmiechu dzieci. Jeszcze raz wszystkim dzieciom życzymy samych radosnych chwil i wielu pozytywnych  przeżyć.

Zdjęcia: M. Trzaska, K. Kuczkowska
Tekst: K. Kuczkowska