Obchody Międzynarodowego Dnia Dziecka w Publicznym Przedszkolu nr 4
w Modlinie Twierdzy.

„Wszystkie dzieci nasze są…”

„Dzień Dziecka” to jeden z najradośniejszych dni w życiu każdego maluszka. Zgodnie z tradycją naszego przedszkola ten wyjątkowy czas świętowaliśmy już od 31 maja. W pierwszym dniu skorzystaliśmy z pięknej, słonecznej pogody i udaliśmy się do ogrodu przedszkolnego. Tam czekało na nas wiele niespodzianek tj. zabawy z chustą animacyjną, figle na trampolinie oraz konkurencje zręcznościowe. W rytm radosnej muzyki wykonaliśmy również taniec wśród tęczowych, gigantycznych baniek mydlanych. Radości i wspólnych zabaw nie było końca. Wszystkie atrakcje pochłaniały naszą niespożytą energię. 1 czerwca czekała na nas wyjątkowa niespodzianka od nauczycieli z Publicznego Przedszkola nr 4 oraz Miejskiego Żłobka nr 1. W ramach inicjatywy „Teatr Nauczyciela” przygotowali dla nas spektakl pt. „Lokomotywa”, gdzie wcielili się w role bohaterów wiersza. W tym dniu otrzymaliśmy także prezenty i moc gorących uścisków od pracowników placówki. Do domów wróciliśmy nie tylko z uśmiechem na twarzy, ale również milutką maskotką i słodkim upominkiem. Kolejny dzień niósł ze sobą ducha rywalizacji. Pod hasłem „Sport to zdrowie” wyruszyliśmy na orlik, aby zmierzyć się w konkurencjach sportowych. Głównym celem zawodów było zachęcanie dzieci do aktywności ruchowej na świeżym powietrzu, ćwiczenie sprawności fizycznej, a przy tym nabywanie wiary we własne siły i możliwości. Podczas zabaw sportowych panowała atmosfera radości, satysfakcji i życzliwości. Wszyscy godnie reprezentowali swoje drużyny, dlatego każdy
z nas otrzymał okolicznościowy medal sportowca. Tym miłym akcentem zakończyliśmy ostatni dzień uroczystości poświęconej naszym maluchom.

Jeszcze raz wszystkim dzieciom życzymy samych radosnych chwil i wielu pozytywnych  przeżyć.