OBÓZ DĄBKI 2021

W dniach 06-13.07.2021 grupa uczniów z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 uczestniczyła w obozie letnim pod patronatem UKS REDUTA w miejscowości Dąbki.

Głównym punktem programu realizowanym podczas obozu były elementy windsurfingu, dyscypliny bardzo popularnej, ale w naszym rejonie raczej mniej dostępnej i mniej spopularyzowanej, stąd pomysł, aby przybliżyć i rozpropagować wśród naszej młodzieży ten rodzaj sportu.

Windsurfing, grupa uprawiała na Jeziorze Bukowo. Warunki pogodowe były dość zróżnicowane, raz spokojna woda innym razem lekki wiatr i lekko wzburzone jezioro. Pod okiem kadry trenerskiej nasi uczestnicy ćwiczyli równowagę, a potem próbowali ślizgów przy sprzyjających wiatrach. Emocji było wiele, jak również stopni trudności, które dla jednych nie stanowiły problemu dla innych osób były wyzwaniem. Poza surfingiem grupa zażywała kąpieli wodnych w morzu, a w ośrodku czas umilały gry i zabawy ruchowe oraz tańce.

„Neptunalia” dla osób po raz pierwszy przebywających na obozie nad morzem wzbudziły wiele emocji i w efekcie dzięki nim , grono wilków morskich zostało powiększone.

Byliśmy także na wycieczce w Leonardii, gdzie młodzież miała możliwość poznania drewnianych gier, prototypów, obecnie stosowanych różnego rodzaju konstrukcji, rozwiązań o wyższym poziomie technicznym.

Wiele radości sprawiła grupie wizyta w Parku Wodnym w Darłówku czy gra terenowa w Dolinie Fantazji, gdzie oprócz zadań do wykonania na uczestników czekały różnego rodzaju niespodzianki, czasami śmieszne, a czasami groźne i zaskakujące.

Wspólnie spędzony czas, pełen różnych atrakcji i aktywności minął bardzo szybko. Tylko pogoda mogłaby być bardziej łaskawa, ponieważ czasami padał deszcz, ale i wtedy wiele się działo.

Tekst i foto ZSP nr 4 – Kierownik obozu Barbara Siwek